Şenlikoğlu''Çamur atmayla bir yere varılamaz''

AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Aytekin Şenlikoğlu,gündeme dair konuları basın mensupları ile paylaştı.

Eklenme Tarihi : 25.03.2014Bu Haber 2576 kez Okundu

AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Aytekin Şenlikoğlu,gündeme dair konuları basın mensupları ile paylaştı.CHP her zamanki gibi, bu şehre hizmet etmemiş  gibi  yapılan  hizmetlere de  çamur atmaya  devam  etmektedir. Giresunumuza yıllardır bir fakülteyi dahi getiremeyen anlayışın Giresun Üniversitesini  savunma  görüntüsü  altında  kendisine  siyasi  malzeme  çıkarmaya  çalışması da  halkımızın  gözünde  tutmayacak  bir  oyundur.

Giresun’a Üniversiteyi ve Tıp Fakültesini  kuran  AK Parti  iktidarı  üniversiteye de en  iyi  şekilde  destek  vermektedir. Ama şu çok iyi  bilinmeli ki Üniversite  en  yüksek  desteği yine  AK  Partimizin  Belediye  Başkan  adayı  Prof Dr. Yılmaz  Can  döneminde  almıştır. Bunu  iyi  bilen  CHP seçime  az  bir  zamanın  kaldığı  bu  günlerde, Giresun  Belediyesindeki  başarısızlıklarını  örtmek  için  gündemi  değiştirmeye  çalışmaktadır. Zira halkımız  yerel  seçim  zamanında  Belediyenin  hangi  hizmetleri  yaptığını  duymak  isterdi  ama  ne  yazık ki  böyle  bir  hizmet  olmayınca  sayın  CHP  İlçe  Başkanı  yine  AK  Partinin hizmetlerini  duymak  için  konuyu  değiştirmek  istemektedir.  

AK Parti Belediye Başkan adayımız  Prof Dr. Yılmaz  Can  zamanın  Giresun  Üniversitesine fakülte ve bir çok  bölüm açılmıştır. Üniversiteden alınan bilgilerle;“ 24.06.2011 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında 2547 Sayılı Kanun’un 2880 Sayılı Kanun’la değişik 7/d-2 maddesi uyarınca aşağıdaki bölüm ve anabilim dallarının açılması uygun görülmüştür. Eğitim Fakültesi - İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Bölümü - İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı Eğitim Fakültesi - Beden Eğitimi ve Spor Bölümü - Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Anabilim Dalı - Özel Eğitim Bölümü - Zihin Engelliler Eğitimi Anabilim Dalı - Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü - Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı - Müzik Eğitimi Anabilim Dalı - Türkçe Eğitimi Bölümü - Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı Devlet Konservatuarı - Geleneksel Türk Müziği Bölümü - Türk Halk Müziği Anabilim Dalı - Türk Sanat Müziği Anabilim Dalı Üniversitemizin, Keşap Meslek Yüksekokulu bünyesinde Dış Ticaret Programının açılmasına ilişkin teklifi de, 16.06.2011 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelenmiş ve 2547 Sayılı Kanun’un 2880 Sayılı Kanun’la değişik 7/d-2 maddesi uyarınca kabul edilmiştir

Ayrıca  Giresun Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin kurulması, 04.04.2011 tarihli ve 2011/1595 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yine  Prof Dr. Yılmaz  Can  zamanındadır. Bununla  birlikte Üniversitemizde Sivil Havacılık Yüksekokulu Açılması 29.09.2011 tarihinde Bakanlar Kurulu’nca kararlaştırılmış ve 24.10.2011 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.                

Şimdi bu kadar hizmeti yok sayarak, adayımız için soruşturmaların bulunduğu gibi aslı astarı olmayacak şekilde iftiralar atılarak siyaset yürütülmeye çalışılması, CHP zihniyetinin her zamanki tavrıdır. Oysa Prof Dr. Yılmaz Can döneminde Giresun Üniversitesi en çok yatırımı almış, halen Üniversite bünyesinde inşaatları devam etmekte  olan binaların yapımı  için TOKİ ile  anlaşma  yapan, bu  binaların  inşası  için  geri giden  paraları  dahi  tekrar  üniversiteye  kazandıran adayımız  hakkında haksız ithamlarda  bulunmaktadırlar.  Prof. Dr. Yılmaz  Can  zamanında yani  2011  yılında sene  başında  Üniversiteye  gönderilen  ödenek 45 trilyon  iken, yıl  sonunda  özel  gayretlerle  alınan  ödenek  yaklaşık  71 trilyondur. Bundan önce ve sonra aynı  başarı  gösterilememiştir. Bununla alakalı resmi bilgiler gerek  üniversitede  ve  gerekse  başka  yerlerde  mevcuttur.  

Bizler hizmetlerimizi halkımızın  önünde  açıkça  ortaya  koyuyoruz, peki  CHP Belediyede hangi  hizmetleri yaptığını neden  ortaya  koyamıyor. CHP seçimi  kaybetmenin  telaşına  düşmüş, artık  fütursuzca  oraya  buraya  saldırmaktadır. Bizce CHP merkez ilçe başkanı ortak olduğu şirketten neden istifa ettiğini açıklamamıştır. Bizce daha önce basında yer alan bu iddialara da cevap vermelidir.

CHP kendi Belediyesinin hizmet yapmaması sebebiyle, hizmetlerini anlatamadığı  için, AK Patinin adayına  saldırmaya  çalışıyor.  CHP’nin elindeki Belediye çok  kötü  bir  şekilde  yönetilmekte  olup, kendi  içindeki sıkıntıları artık  gizleyememektedir. Eğer Prof. Dr. Yılmaz Can’ın  bahsetmiş  olduğumuz  bu  hizmetleri  gerçekten  yapıp  yapmadıklarını  görmek  isterlerse bununla  ilgili belgeleri de basına  vermekteyiz.          

 

Bizler  hangi  makamda  isek oradaki  hizmetlerimiz  anlatmaya  çalışıyoruz, CHP’de çıksın şu da  bizim  hizmetimizdir  deyip  somut  şeyler  göstersin. Çamur atmayla bir  yere  varılamaz.          

0

Mutlu

0

Mutsuz

0

Şaşkın

0

Ağlayan

0

Kızgın

0

Bayıldım
YORUMLAR
Yorum Yaz Sesini Duyur
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.

Aşağıdaki Bilgilendirmeyi Anladım ve kabul ediyorum:
IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Web Sayfamız sorumlu tutulamaz.
Yorum Kaydediliyor...
BENZER HABERLER
ÖNE ÇIKAN HABERLER

© 2012-2019 - Giresun Aksu

Tasarım ve Kodlama