GİRESUNDAN GELSİN
GİRESUNDAN GELSİN

Ey bre zalim!..
Belli ki kuldan utanmazsın, Allah’tan da mı korkmazsın!
Sorsalar bide “Elhamdülillah Müslümanım” dersin!

Mademki inandığını söylüyorsun, bu nasıl Müslümanlık ki yaptıklarının (sarf ettiğin sözlerin, yaptığın çirkin hareketlerin) omuzlarındaki ilahî kameralarla (Meleklerle) kaydedildiğini nasıl bilmezsin?

Yarın, hesap gününde bugün konuşan o ağızlarına mühür vurulup da el ve ayaklarının şahidlik edeceğini nasıl hesaba katmazsın?

Zulmettiğin, haklarına tecavüz ettiğin mazlumlar seni muhatap almıyorlarsa, onların senden korktuklarını mı zannediyorsun?

Zulmettiğin, haklarına tecavüz ettiğin mazlumların seni çaresizlere çare, ümitsizlere ümit olan Allah’a şikâyet etmediğini mi düşünüyorsun?
***
Yâ Ekrame'l-ekramîn! Ey çaresizlere çare, ümitsizlere ümit olan Allah’m! Yakınımızdaki uzağımızdaki bütün zalimleri, bütün hadsizleri, bütün küfürbazları Senin yüce adaletine havale ediyoruz…

Yâ Rabbi! Bizi zalimlerin fitnesinden, hasidlerin hasedinden, Şeytanların vesvese ve tuzaklarından, her türlü şerlerden ve kötü fiillerden bizleri uzak eyle…

Ey Allah’ım! Senden korkmayanı ve bize acımayanı başımıza musallat etme… Dinimizden dolayı bizi zillete düşürmeye çaba sarf edenlere fırsat verme!
***
“O gün biz onların ağızlarını mühürleriz. Elleri bize konuşur, ayakları da kazandıklarına şahitlik eder.” (Yâsîn, 65)

“Ey iman edenler! Eğer küfrü imana tercih ederlerse, babalarınızı ve kardeşlerinizi bile dost edinmeyin. İçinizden kim onları dost edinirse, işte onlar, zalimlerin ta kendileridir.”(Tevbe, 23)

“Zulmedenlere meyletmeyin. Yoksa size de ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka dostlarınız yoktur. Sonra size yardım da edilmez.” (Hud, 113)

“Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor.” (İbrahim, 42)

"Ve öyle bir fitneden sakının ki o içinizden yalnız zulmedenlere dokunmakla kalmaz, hepinize şamil olur. Biliniz ki Allah’ın cezalandırması şiddetlidir."(Enfâl, 25)

“Mazlumun bedduasından sakının çünkü Allah ile mazlum arasında perde yoktur.”(Buhârî, Zekât, 63)

Vesselam…

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI Tüm Yazıları >
yukarı çık